a-Tomiq Project – Serotonin

Domů » Blog » a-Tomiq Project – Serotonin

  24. 11. 2018  |    Hudební počiny


10. února 2018 vyšel můj nejnovější hudební počin, tentokrát pod projektem a-Tomiq Project. Zajímavostí jsou dvě téměř totožné verze, které se liší jen tím, že jedna je v dur a druhá v moll 🙂

Já vím, měl jsem o tom dát vědět nějakou dobu před vydáním a ne až 2 týdny poté. Ale lepší později než vůbec 🙂

a-Tomiq Project je můj mladší hudební projekt, ve kterém se ve tvorbě zaměřuju na tvrdší, ale pomalejší styly elektronické hudby. Nejdřív to byl Scouse House (nebo též UK Bounce), později jsem přešel na Hardstyle (který je mi i bližší 🙂 )

Názvy tracků a celých desek (téměř výhradně EP, neboli Extended Play) vymýšlím (nebo mě spíš napadají) až po jejich vytvoření. A „vítězným“ nápadem byl právě nervový přenašeč Serotonin, který kromě jiného ovlivňuje i náladu.

Track, po kterém je deska pojmenovaná, existuje ve dvou verzích – které se liší jen tím, že jedna verze je v dur, druhá v moll (přesněji A dur a A moll).

Verze Enough Serotonin Mix je ta durová a odpovídá náladě člověka, který má dostatek serotoninu a je tudíž vyrovnaný a má obvykle dobrou náladu. Např. s výrobou serotoninu pomáhu i světlo – a proto lidi bývají při slunečných dnech veselejší.

Naopak verze Lack of Serotonin Mix je ta mollová a odpovídá náladě člověka, kterému serotonin chybí a který je smutný, mrzutý, podrážděný a úzkostný – nebo dokonce trpí depresemi (duševní poruchou, která v těžších formách může vést až k sebevraždě).

Pak je tam ještě třetí track, Dopamine. Je pojmenován podle nervového přenašeče dopaminu, který aktivuje centrum odměny v mozku a vyvolává příjemné pocity. Je tudíž rovněž durový, ale je v přímém rytmu, nikoli houpavém jako Serotonin.

Desku můžete zakoupit v několika desítkách e-shopů, jako např. iTunes, Amazon, BeatPort, Juno nebo poslechnout pomocí streamovacích služeb jako Spotify, Apple Music, Google Play apod.

A ještě ukázka nakonec: