Přerušení individuální psychoterapie

Domů » Blog » Přerušení individuální psychoterapie

  3. 10. 2018  |    Krátké čurdy, Psychoterapie, Ze života


V úterý 2. 10. jsem měl asi na delší dobu poslední “individuál” u psychologa. Byl velice krátký a s mým psychologem jsme se shodli na tom, že individuální psychoterapie už nemá takovou prioritu jako dosud a bude stačit, když na sezení budu chodit jen podle potřeby na požádání.

Po samotném vstupu do terapie 21. 1. 2011 a začátku docházení do terapeutické skupiny 16. 8. 2016 je 2. říjen 2018 další důležitý milník v mé psychoterapii a “kariéře” psychiatrického pacienta. Protože jsem asi na tom už zřejmě tak dobře, že už “individuál” není momentálně potřeba.

Jelikož má u mě větší přednost “otužování” se v oblasti mezilidských vztahů, nadále budu pokračovat v psychoterapii skupinové – která má být po úpravě pravidel fungování o něco náročnější. Samozřejmě budu taky docházet na krátké konzultace k mému psychiatrovi kvůli lékm, které beru “na hlavu”.

Ale zatím jsme se se psychologem dohodli jen na přerušení – protože je možné, že časem budu “individuál” zase potřebovat víc a začnu opět na něj chodit pravidelně.