Vilémovská škola

Domů » Blog » Vilémovská škola

Do série vilémovských objektů přibyl po kostelu druhý přírůstek – a sice vilémovská škola. Byla postavena v r. 1889 a já do ní chodil v letech 1987 – 1990 (2. – 4. třída). Do první třídy jsem chodil v dolních Mikulášovicích (dnešní Pension Balnika). Naší třídní byla pí Irena Sodomková. Ta byla ve druhé třídě na mateřské dovolené s mladší dcerou Irenou, takže jsme měli záskok – nejprve pí Alenu Polákovou ze Šluknova, později se u nás střídaly tehdejší vychovatelky pí Millerová a Toušková.

Co kde bylo?

 • Přízemí:
  • 2 okna úplně vlevo – třída, kam jsme chodili na hudební výchovu – jelikož tam byl klavír a další vybavení. Ve druhé třídě nás tam učila pí Bydžovská, potom pí Sodomková. Jinak tam byla třída, kam docházeli žáci o 2 ročníky výše a poslední rok tam byli prvňáčci.
  • Okno vlevo od vchodu – tam byla ředitelna (tehdejší ředitelkou byla pí Kurejová) – tam nám dělali pravidelné kontroly lékař a zubař.
  • Okno vpravo od vchodu – tam byla školní kuchyně. Osazenstvo tvořily pí Hlaváčková a Margalová.
  • 2 okna úplně vpravo – tam byla družina, konkrétně oddělení pro 1. a 2. třídu, které měla na starosti pí Müllerová (oddělení pro 3. a 4. třídu bylo na druhou stranu a vedla jej pí Toušková).
 • Patro:
  • 2 okna úplně vlevo – tam jsme měli třídu, kde jsme trávili většinu časuu. Než byla zprovozněna tělocvična (sportovníí hala), sloužila naše třída jako provizorní tělocvična.
  • 4 okna uprostřed – tam byla třída, kam za doby, kdy jsem tam chodil, docházeli žáci o rok níže a jejich třídní byla pí Bydžovská.
  • 2 okna úplně vprav – tam za mého působení byla nejdříve třída o 2 ročníky výše, pak o 2 ročníky níže. Třídní byla pí Marková. Ve druhé třídě byla zastoupena učitelkou, jejíž jméno si nepamatuju – ale docházel jsem tam na výtvarný kroužek (kde jsme se velmi často podíleli na bolševické propagandě – tj. kreslili milicionáře a vystřihovali holubice míru 😀 )

Kdybych náhodou někomu zkomolil jméno nebo nechtěně mystifikoval ohledně skutečností, tak se omlouvám a budu rád, když mě v komentářích opravíte 🙂

A4, grafitové pastely 2B, 4B a 6B, barevné pastely v tužce KIN Gioconda, cca 21 h práce

 

  18. 8. 2017

  A4

  grafitové pastely 2B, 4B a 6B, barevné pastely v tužce KIN Gioconda,

  cca 21 h

  Budovy, Krajiny, Vilémov