O mně

Domů » O mně

 

To jsem já – Tomáš Škvrna. A proč kreslíř, ajťák a pošuk? Protože:

Kreslíř

Toto slovo vyjadřuje činnost, kterou se nejvíce chlubím na tomto webu a která mě coby záliba provází snad už od okamžiku, kdy jsem byl schopen v ruce udržet tužku. V různé intenzitě se kreslení věnuju dodnes. Není bez zajímavosti, že se kreslení věnuju i přesto, že mám vrozenou oční vadu, která se nedá uspokojivě korigovat (kombinace šilhavosti pravého oka, astigmatismu a z toho vyplývající oboustranné tupozrakosti a horizontálního nystagmu).

Ajťák

Toto slovo vyjadřuje způsob mé obživy. Živím se coby programátor webových aplikací, využívající PHP, MySQL, javascript, HTML a CSS a na nich postavené knihovny a frameworky (Nette, Doctrine, jQuery, Bootstrap, React apod.) Sice jsem vystudoval obchodní akademii, ale s krávovinami, které tam do nás hustili, jsem nechtěl mít nic společného, a tak po nějakém časem jsem si rozšířil vzdělání v oboru IT. A stačily dvě dvouhodinovky cvičení v předmětu Počítačové sítě (nebo co to bylo), abych měl jasno, čemu se chci nadále věnovat.

Pošuk

Toto slovo vystihuje skutečnost, že jsem úředně potvrzený blázen, magor, pošuk a že mám o kolečko víc – zkrátka, že mám psychiatrickou diagnózu – schizoidní porucha osobnosti s depresívními propady. A že mám na toto – spolu s výše uvedenou oční vadou – přiznanou invaliditu I. stupně. Sice mě toto v některých oblastech hendikepuje, ale na druhou stranu jsem přesvědčen, že je lepší být relativně šťastným a spokojeným magorem než sice oficiálně „duševně zdravým“, leč nešťastným a sklíčeným 🙂