Všeobecné podmínky ohledně zhotovování kreseb na zakázku

Domů » Všeobecné podmínky ohledně zhotovování kreseb na zakázku

Aby spolupráce mezi mnou, coby zhotovitelem a tebou, coby objednatelem, byla co nejhladší a nejpříjemnější, měla by se dle mého názoru opírat o nějaké podmínky a pravidla. Jelikož nejsem na kravatě oběšené korporátní telátko, které by si libovalo v suchopárném “seriózním” žvatlání, nebudu ti ho tady cpát.

A) Nejdřív trochu obecně…

 1. Věz, že kreslení je pro mě jen záliba a nikoli byznys. A tak budu rád, když k tomu budeš přistupovat podobně.
 2. Kresby nesekám jako Baťa cvičky, a tak pokud si budeš chtít objednat kresbu k nějaké příležitosti, tak s dostatečným předstihem (alespoň 3 týdny u kresby na A4). Expresní zakázky nedělám ani za příplatek – nejsem hovado, pro kterého kvaltování dobré jest (jistě znáte ten citát Jana Amose Komenského).
 3. Pokud to, co budeš chtít nakreslit, bude v rozporu s mým svědomím, vnitřním přesvědčením nebo mi bude jinak smrdět (např. nějakou levotou), pak tě s tím pošlu k šípku, i kdybys mi chtěl(a) platit zlatem. Něčím takovým může být např.:
  1. vegetariánství a veganství (tyto považuju za poruchu příjmu potravin, podobně jako mentální anorexii nebo bulimii) a s tím spojenou hysterickou “ochranu” zvířat
  2. multikulti, gender, LGBT a další “moderní” zhůvěřilosti (radši si nechám spílat do různých -fobů, nácků, agentů Kremlu apod.) a činnost různých organizací, které se tímto zabývají (Člověk v tísni, Romea, Prague Pride apod.)
  3. islámský, či jiný náboženský (i nenáboženský) fanatismus
  4. socialismus ve všech jeho podobách (hitlerovský nacionální, leninsko-stalinský “klasický” i ten současný junckerovsko-merkelovský).
  5. cokoli dalšího, co mě zrovna nenapadlo.

B) Jak si u mě můžeš objednat kresbu(-y)?

 1. Na stránce Objednej si kresbu přes formulář
 2. E-mailem na kresby(zavináč)tomas-skvrna.cz
 3. Na Facebooku a Twitteru
 4. Osobně (jen lidi, které znám a beru je jako důvěryhodné)

C) Potom, co pošleš objednávku, bude následovat…

 1. Pokud tě neznám, pak si tě trochu proklepnu – abych věděl, s kým mám (nebo nemám) tu čest.
 2. Pokud nebudu mít pocit, že na tobě nebo tom, co chceš nakreslit, něco smrdí, pak se během několika dní ozvu zpět s cenovou kalkulací.
 3. Pokud nebude tvé zadání jednoznačné, ještě se tě doptám na podrobnosti

D) Jak to dále chodí?

 1. Potom, co jsme se dohodli na cenové kalkulaci, začnu kreslit a budu ti průběžně posílat na mail (nebo přes Facebook apod.) “polotovary” kresby, abys viděl(-a), jak jsem daleko.
 2. Kdyby se ti v průběhu něco nezdálo nebo bys chtěl(-a) dodatečné úpravy, tak se klidně ozvi.
 3. Když bude kresba hotová, pak ji nastříkám fixativem (aby se nerozmazala) a dohodneme se na způsobu dodání a zaplacení.

E) Kolik tě ta sranda bude stát?

 1. Orientační ceny kreseb najdeš v ceníku – kde jsou i možné množstevní slevy, ceny poštovného a balného apod.
 2. Dále mohu poskytnout individuální slevy (např. ze známosti – tedy pokud s tebou nemám z minulosti špatné zkušenosti) nebo naopak přirážky (např. příliš náročná realizace).

F) A co když se něco potentočkuje z mé strany?

 1. Pokud je to menší věc, která příliš nespěchá, nakreslím ji zdarma znovu a na vlastní náklady odešlu.
 2. U větších kreseb nebo těch, u kterých není čas je kreslit znovu, poskytnu slevu, příp. dle domluvy vrátím část nebo všechny peníze.